Performans Yönetim Sistemi

ABSTRACT

PERFORMANCE MANAGEMENT SYSTEMS

YEDİTEPE UNIVERSITY INSTITUTE OF SOCIAL SCIENCES
MANAGEMENT OF BUSINESS ADMINISTRATION

JANUARY, 2009

Performans yönetim sistemleri şirketlerde bir çok amaca hizmet eder; stratejik hedeflerin kazanımı, insan kaynakları ile ilgili kararlar, yöneticiler ve çalışanlarla ilgili bireysel faydalar sağlayarak şirketler için rekabet avantajı yaratır.
Bu tezde performans yönetim sistemi sürekli iyileştirilmesi gereken bir süreç olarak görüldüğü için Dr. Deming’in PUKO’döngüsü (Planla, Uygula, Kontrol et, Önlem al) içerisinde açıklanmıştır.
Tezn uygulama kısmı iki bölümden oluşmuştur: birinci bölümde Sardunya Hazır Yemek Üretim ve Hizmet A.Ş.’nin performans yönetim sistemi anlatılmıştır. İkinci bölümde ise ISS Facility Services’de uygulanan Performans Yönetim Sisteminden bahsedilmiştir. Sardunya’nın satınalınmasından itibaren, ISS Yönetimi, Sardunya’nın iş süreçlerini ISS’e göre adapte etmektedir. Dolayısıyla performans yönetim sistemi de benzeri şekilde yeniden düzenlenecektir. Bu çalışmanın amacı yönetime bu geliştirme faaliyetinde tavsiye niteliği taşımaktır.Tez ile ilgili detaylı bilgi için bana ulaşabilirsiniz.

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Konu

İletiniz