Our Blog

0

Her gün 15- 20 dakika ayırarak oynayabileceğiniz eğlenceli oyunların kendinizi geliştirmenize katkı sağlayabileceğini biliyor musunuz? Lumosity uzun süredir üye olduğum bir site ve zaman buldukça önerdiği oyunlar ile beyin egzersizleri yapıyorum.  Hız, hafıza, dikkat, esneklik ve problem çözme konularında her gün sizin ihtiyaçlarınıza göre oyun önerilerinde bulunuyor.

beyin geliştirme 

Sitede oldukça fazla konuda oyun var. Bu sayede, öğrendiğiniz için değil, yukarıdaki 5 konuda kendinizi geliştirdikçe daha iyi bir performans sergilediğiniz için oyunları çözüyorsunuz. Evde, yolda, birini beklerken, kısa boş bir zamanınız kaldığında kendini geliştirmek isteyenlerin rahatlıkla kullanabilecekleri yararlı bir araç.

Size LPS diye tabir edilen oyun performansınıza göre Lumosity Performans Skorunuzu veriyor. Bu oyunu kullanarak kendini geliştirmek isteyen diğer kişilerle kendinizi kıyaslamış oluyorsunuz. Hız, hafıza, dikkat, esneklik ve problem çözme konularının her birinde skorunuzu ve % lik dilimde nerede olduğunuzu, gelişiminizi de görebiliyorsunuz. Bu da kendi güçlü ve gelişim alanlarınızla ilgili bilgi veriyor.

Ücretsiz olarak üye olabiliyor ve bazı oyunları oynayabiliyorsunuz. Bir süre denedikten sonra daha fazla oyuna ulaşmak ve daha etkin şekilde kullanmak isterseniz, ücretli üyelik uygulamalarına da dahil olabiliyorsunuz. www.lumosity.com

NOT: Yapılan araştırmalar beynimizin performansının geliştirilebileceğini ortaya koyuyor. Bu konuda internetten rahatlıkla bulup izleyebileceğiniz BBC’nin beyin ile ilgili çok keyifli belgeselleri var. Bu belgesellerde özetle yeni, zorlayıcı bilgiler öğrenmenin, her zaman yaptığımızdan farklı yöntemler denemenin, beynimizin daha az kullandığımız alanlarını kullanmanın beynimizi güçlendirdiğinden bahsediyor. İzlediklerimin kazandırdığı farkındalıkla bir yöntem ararken kardeşim bu site ile beni tanıştırdı. Seçil Özçalıcı’ya bu vesileyle teşekkür ederim.

 

Comments ( 0 )

    Leave A Comment

    Your email address will not be published. Required fields are marked *